Mąż kobiety został zabrany do szpitala. Z kolei w hrabstwie Pender, w Karolinie Północnej kobieta zmarła w wyniku zawału serca, ponieważ ratownicy medyczni nie byli w stanie przyjechać na czas i udzielić jej pomocy z powodu zablokowanych przez uciekających przed huraganem Amerykanów dróg.

Po dotarciu nad ląd huragan porusza się wolniej, co znaczy, że na obszarach, nad którymi przechodzi, ulewne deszcze będą padać przez kilka dni. Woda zalała miasteczko New Bern - poinformował gubernator Karoliny Północnej Roy Cooper.

- Do tych, którzy znajdują się na drodze huraganu, jeśli mnie słyszycie, nie opuszczajcie swoich schronień - mówił gubernator w czasie konferencji w Raleigh.

Huragan znalazł się nad USA o 7:15 czasu lokalnego. Obecnie jest oceniany jako huragan pierwszego stopnia w pięciostopniowej skali.

W niektórych częściach Karoliny Północnej i Południowej w pierwszych godzinach po nadejściu huraganu spadło około metra wody.

Ponad 634 tysięcy gospodarstw domowych i innych budynków jest obecnie pozbawionych prądu w Karolinie Północnej i Południowej.