"Od wczoraj otrzymaliśmy sześć skarg na zawyżanie cen benzyny" - wynika z oświadczenia przekazanego ABC News przez biuro prokuratora generalnego Georgii. Trzy skargi pochodziły z wybrzeża stanu, jedna ze środkowej Georgii, jedna z zachodniej Georgii, a jedna z hrabstwa Columbia - wynika z oświadczenia.

Z kolei prokurator generalny znacznie Karoliny Północnej, w którą huragan uderzył w piątek rano czasu lokalnego, otrzymał "ponad 200 skarg" dotyczących zawyżania cen benzyny.

W oświadczeniu prokuratora generalnego Georgii czytamy też, że w czasie huraganu Irma, który uderzył w USA w ubiegłym roku, do prokuratury wpłynęło 230 doniesień o zawyżaniu cen paliwa".

"Niestety oszuści często wykorzystują klęski żywiołowe wykorzystując ofiary lub żerując na uczuciach tych, którzy chcą pomóc ofiarom" - podkreśla prokuratura w oświadczeniu.

Przedsiębiorca, który zostanie uznany winnym złamania przepisów obowiązujących w Georgii i zakazujących zawyżania cen, może być ukarany grzywną w wysokości do 15 tys. dolarów.

Huragan Florence, który jest huraganem pierwszej kategorii (w pięciostopniowej skali), uderzył w USA w piątek. Przed nadejściem huraganu z zagrożonego podtopieniami wybrzeża USA ewakuowano ponad milion osób.