W Europie bardziej może są znane jej nieco młodsze rodaczki: Hilary Hahn czy Leila Josefowicz. Anne Akiko Meyers cieszy się zaś ogromną estymą w Stanach Zjednoczonych, może dlatego, że chętnie grywa utwory amerykańskich kompozytorów. Wielu z nich napisało je specjalnie dla niej.
Jej kariera rozwijała się także w sposób amerykański. Jako jedenastolatka zadebiutowała w popularnym telewizyjnym show. Do dziś zresztą chętnie pojawia się na małym ekranie, bierze też udział w pokazach mody, ale trudno się dziwić, że o pozyskanie tak atrakcyjnej kobiety zabiegają projektanci i fotografowie. Jej twarz bywa ozdobą okładek ilustrowanych magazynów.
Z drugiej jednak strony Anne Akiko Meyers poważnie traktuje swą muzyczną karierę. Na estradzie koncertowej po raz pierwszy również pojawiła się jako dziecko i od razu w dobrym towarzystwie – Los Angeles Philharmonic. Dziś o jej występ zabiegają wszystkie najlepsze amerykańskie orkiestry. Wielokrotnie koncertowała też w Japonii i oczywiście w Europie.
Ambitnie wygląda też repertuar koncertowy Amerykanki. Lubi ona muzykę XX-wieczną, a także tę całkiem jej współczesną. Występowała na przykład z Krzysztofem Pendereckim, a długą listę płyt, które nagrała, otwiera album z koncertem skrzypcowym Samuela Barbera. Utwór ten wykona również w Filharmonii w Warszawie.
Towarzyszyć jej będzie francuski dyrygent Yan Pascal Tortelier, który trzeci już sezon pełni funkcję głównego dyrygenta gościnnego Pittsburgh Symphony Orchestra. Do występu solistki dodał popularne „Obrazki z wystawy” Musorgskiego (w instrumentacji Ravela), a polskim akcentem będzie „Nokturn” Andrzeja Panufnika.