[b]Wspieramy drugiego człowieka
Sala Kongresowa[/b]
Polski Czerwony Krzyż ma 90 lat. Dzisiejszy jubileuszowy koncert będzie okazją, by zaprezentować dorobek tej szacownej instytucji. Usłyszymy cenionych na międzynarodowych scenach operetkowych i musicalowych artystów: Roberta Janowskiego (na zdjęciu), Annę Cymmerman, Iwonę Tober, Leszka Świdzińskiego. Pl. Defilad 1, tel. 022 656 76 00, godz. 19, bilety 30 zł.
[b]Bruno Schulz
Jadłodajnia filozoficzna[/b]
Dziś oficjalna premiera drugiego albumu zakorzenionego w alternatywnym rocku zespołu Bruno Schulz. Po koncercie zainaugurowany zostanie cykl pokazów „Strasznie długo teledyski”. Ul. Dobra 33/35, tel. 0 664 824 015, godz. 20.30, bilety 10 zł. —igse
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]75 Minut
Stara Prochoffnia[/b]
Spektakl Unii Teatr Niemożliwy to rodzaj rozliczenia z życiem bohatera zawieszonego w czasie. Ze strzępków informacji, następujących po sobie bodźców atakujących nas wszystkich na co dzień, musi skonstruować prawdziwy obraz swojego istnienia. Czy uda mu się to przed jedynym pewnym momentem: chwilą śmierci? Tytułowe 75 minut to czas, jaki potrzebny jest na spalenie jego ciała, unicestwienie ostateczne. Razem z nim w pośpiechu próbujemy więc odnaleźć prawdę.
[i]Ul. Boleść 2, tel. 022 635 89 64, godz. 19. [/i]
[b]Otwarty pokaz pracy studia teatralnego
Studium teatralne[/b]
Grupa założona została przez Piotra Borowskiego z myślą o pracy laboratoryjnej, wieloetapowej, której najważniejszym elementem pozostaje nieustanny rozwój. Kilka miesięcy temu rozpoczęto tu pracę z nowymi studentami. W trakcie otwartego pokazu zaprezentują oni etiudy indywidualne oraz wybrane sceny z „Dziadów” Mickiewicza.
[i]Ul. Siekierkowska 28, tel. 022 510 053 140, godz. 20. —ar[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Performer
Zachęta[/b]
Otwierająca się dziś wystawa prezentuje wątki z twórczości Jerzego Grotowskiego, postrzegane przez pryzmat sztuk wizualnych. W międzynarodowym gronie artystów znajdują się m.in.: Marina Abramovic, Lygia Clark, Bruce Nauman i Grzegorz Sztwiertnia.
[i]Pl. Małachowskiego 3, tel. 022 827 58 54, wernisaż godz. 19.[/i]
[b]Architekst
Muzeum sztuki nowoczesnej[/b]
Dziś kolejny odcinek z cyklu wykładów o architekturze, prowadzonych przez znanego kuratora i krytyka Grzegorza Piątka. „Dataizm. Architektura poprzez statystykę” przybliży nam problem ekonomicznej weryfikacji projektów oraz odpowie na pytanie, czy architektura oparta na liczbach wciąż pozostanie sztuką.
[i]Ul. Pańska 3, tel. 022 596 40 10, godz. 18. —igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Cziłała z Beverly Hills
Multikino Złote Tarasy[/b]
Bohaterka rodzinnej komedii, Chloe, to rozpieszczona przedstawicielka psiej rasy chihuahua. Mieszka w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles i niczego jej do szczęścia nie brakuje. Aż do dnia, kiedy jej pani musi wyjechać, a opiekę nad swoim skarbem powierza siostrzenicy. Nie wie, że niefrasobliwa panienka ma w planach eskapadę do Meksyku. A tu Chloe zostanie porwana.
[i]Ul. Złota 59,
tel. 022 201 16 11, godz. 9.30, 11.40, 13.45, 15.50, 18. [/i]
[b]Oko w oko z dinozaurem
KluboKsięgarnia Badet[/b]
Zajęcia z cyklu „Pierwsze czytanki” to zabawa literacko-plastyczna, zachęcająca najmłodszych do czytania książek i baśni. Dzieci posłuchają opowieści o dzielnym tyranozaurze Dripie i porozmawiają o stworzeniach zamieszkujących Ziemię przed milionami lat. A później ulepią niektóre z nich. Będą to diplodoki o długich szyjach i latające pterodaktyle.
[i]Ul. Rutkiewicz 17, tel. 022 499 37 17, godz. 11. Od 2 do 4 lat. [/i]
[b]Podróż do Świata Bajek
Studio Twórczego Rozwoju Stwór[/b]
Wielki bal karnawałowy to okazja dla maluchów do zabawy w gronie rówieśników. Dzieci wyprawią się do roztańczonego i rozśpiewanego Świata Bajki. Oprócz pląsów i piosenek czekają tu na nie zabawy z chustą Klanzy, liczne zgadywanki i konkursy. Oraz słodki poczęstunek, który pomoże dzieciom odzyskać nadwątlone harcami siły.
[i]Ul. Łojewska 22,
tel. 022 425 03 44, godz. 16.30
– 18.30. Od 2 do 5 lat. —tr[/i]
[srodtytul]Literatura[/srodtytul]
[b]GEERT MAK w Warszawie
Collegium Civitas[/b]
W 2009 roku, a więc 20 lat po przełomowych dla historii Europy wydarzeniach i 10 lat po rozpoczęciu swojej podróży, Geert Mak ponownie odwiedzi Warszawę. Tym razem będzie promował swoją książkę „W Europie”. Holenderski pisarz zjeździł kontynent wzdłuż i wszerz, tropiąc ślady najważniejszych, niejednokrotnie najbardziej tragicznych wydarzeń XX wieku. Odwiedził m.in.: Verdun, Berlin, Sankt Petersburg, Londyn, Warszawę, Budapeszt, Srebrenicę i Czarnobyl. Swoistym epilogiem europejskiej historii w XX wieku Mak uczynił jej ostatnią dekadę, obserwując zmiany polityczno-społeczne w „nowych” krajach wspólnej Europy. Na trasie podróży Maka Polska zajmuje szczególne miejsce, jest bowiem dla autora nie tylko krajem bliskim geograficznie, ale również duchowo – jednym z patronów pisarstwa Maka jest bowiem Ryszard Kapuściński. Pisarstwo Maka można porównać również ze stylem Normana Daviesa, innego polonofila, bowiem autor „W Europie” z podobną przenikliwością przypatruje się dziejom Polski i Europy jak ceniony angielski historyk, a także ze swadą potrafi przekazywać swoje spostrzeżenia.
[i]PKiN, pl. Defilad 1, XII piętro, tel. 022 656 71 87, godz. 17. —mr[/i]