[i]Ul. Koszykowa 55, tel. 0 502 627 581, godz. 21, bilety 6 zł.
—igse[/i]
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]Setny „Tartuffe” - Teatr Narodowy[/b]
Francuski reżyser Jacques Lassalle przed trzema laty zadebiutował na polskiej scenie inscenizacją komedii Moliera „Tartuffe albo Szalbierz”. Świetnie przyjęta, doczekała się właśnie setnego pokazu.
W roli głównej występuje Wojciech Malajkat. Jerzy Radziwiłowicz, zarazem autor przekładu, gra Orgona, a Danuta Stenka – jego żonę Elmirę. Na tej samej scenie Lassalle – były szef Komedii Francuskiej w Paryżu, który zaangażował do jej zespołu Andrzeja Seweryna – przypomniał się niedawno polskim widzom wspaniałą polską premierą komedii Pierre’a de Marivaux „Umowa, czyli Łajdak ukarany”.
[i]Plac Teatralny 3,
tel. 022 69 20 770,
godz. 19. —j.r.k.[/i]
[b]Na Dostojewskiego za Darmo! - Bazylika na Kawęczyńskiej[/b]
W niedzielę specjalnie dla naszych czytelników darmowy pokaz „Maligny” niezwykłej inscenizacji „Zbrodni i kary” w piwnicach bazyliki na Kawęczyńskiej. To Dostojewski przygotowany z pasją i pietyzmem. Asja Łamtiugina, reżyserka, aktorka, poetka, matka Olafa Lubaszenki, choć przeniosła całą inscenizację w czasy współczesne, nie uroniła niczego z ducha tej wielkiej powieści Dostojewskiego. Występują: Borys Jaźnicki, Cezary Nowak oraz Nina Czerkies jako Sonia. Recenzję spektaklu znaleźć można na stronie www.zyciewarszawy.pl
[i]Ul. Kawęczyńska 53,
tel. 607 588 132., godz. 20.
—j.b-s[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Targowisko sztuki - Akademia sztuk Pięknych[/b]
Artystyczne targi, które w niedziele odbędą się na ASP, zakończą akcję „3 x Niedziela”. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć i kupić oryginalne prace młodych twórców – od malarstwa poczynając, przez grafikę, litografię i biżuterię, na zaskakujących dodatkach kończąc.
[i]Ul. Krakowskie Przedmieście 5,
tel. 022 320 02 00, godz. 10 – 18. [/i]
[b]W ciele ofiary - muzeum Sztuki Nowoczesnej[/b]
Ostatnia niedziela z wystawą Iona Grigorescu. Po ekspozycji oprowadzać będzie Marta Dziewańska, rumuński artysta Daniel Knorr wygłosi wykład „Materializacja nieskończoności”, a w księgarni pro qm odbędzie się spotkanie poświęcone rumuńskiemu wydaniu pisma DIK Fagazine Karola Radziszewskiego.
[i]Ul. Pańska 3,
tel. 022 596 40 10, godz. 12.30 – 21. —igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Nauka, zabawa i komputer CH Arkadia[/b]
Adibu to gry komputerowe dla najmłodszych. Wszystkie części serii łączą zabawę z edukacją. Ich zalety doceniły już blisko 4 miliony maluchów na świecie. Cieszą się też uznaniem rodziców, bo każda z gier uczy dziecko czegoś nowego. Nowy cykl sobotnio-niedzielnych poranków dla najmłodszych w salonie iSpot przewiduje wśród atrakcji zajęcia również z tymi grami.
[i]Al. Jana Pawła II 82, tel. 022 356 10 85, sobota i niedziela, godz. 10 – 13. Od lat 2.[/i]
[b]O Romusiu, Emilce i zielonej koniczynce - DK Śródmieście[/b]
Jak należy dbać o przyrodę i co można zrobić, by ją chronić, opowie dzieciom spektakl w wykonaniu artystów Teatru Pacuś. Romuś, główny bohater przedstawienia, musi stawić czoła wielu przeciwnościom, zanim uda mu się zwyciężyć Szarego – uosobienie siły niszczącej naturę. Po spektaklu warsztaty artystyczne z animatorami Studia Twórczego Rozwoju.
[i]Ul. Smolna 9, tel. 022 827 03 16,
niedziela, godz. 10 i 12. Od lat 4.[/i]
[b]Jacek i Placek - Dobre Miejsce[/b]
W cyklu „Niedzielne Bajeczki” Teatr Mer zaprezentuje najmłodszym widzom widowisko kukiełkowe o dwóch uciekających od codziennych obowiązków chłopcach. Jacek i Placek wyruszą w drogę w poszukiwaniu beztroskiej krainy zabawy. Szacunku do pracy i miłości do bliskich nauczą ich przeżyte po drodze przygody. Powrócą do stęsknionej za urwisami mamy pełni skruchy i odmienieni.
[i]Ul. Dewajtis 3, tel. 022 561 01 23, godz. 12.30. Bez ograniczeń. —tr[/i]
[srodtytul]Kulinaria[/srodtytul]
[b]kiermasz rarytasów - kawiarnia Czytelnika[/b]
Czytelnik organizuje kiermasz, na którym będzie można kupić książki z bogatego archiwum wydawnictwa. W okazyjnej sprzedaży znajdą się tytuły z lat 1945 – 1999, od dawna niedostępne na rynku. Wśród nich można natrafić na prawdziwe rarytasy z kolekcji literatury polskiej i zagranicznej. To pierwsza tak obszerna oferta magazynowej wyprzedaży – na kiermasz trafi ponad kilkadziesiąt tysięcy książek. W ofercie znajdą się tytuły ze znanych serii: Nike, Głowy wawelskie, Jamnik, Retro, Żagiel, Delfin, Kot, Biblioteka Satyry, Z Faunem, Fantastyczno-naukowa, Biblioteka Dwudziestolecia, Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej, Biblioteka Lektur Szkolnych, Nowy Sympozjon, Poeci Polscy, Polski Dramat Współczesny. Wśród autorów m.in. Jerzy Andrzejewski, Michał Bułhakow, Julio Cortazar, Antoni Czechow, Maria Dąbrowska, William Faulkner, Stanisław Dygat, Marek Hłasko, Jarosław Iwaszkiewicz. Wstęp na kiermasz kosztuje 30 złotych. Za tę kwotę można nabyć tyle książek, ile zmieści się w specjalnej reklamówce Czytelnika. Sobota i niedziela,
[i]ul. Wiejska 12a, godz. 10. —mr[/i]