Monitory sądowe i gospodarcze jako barometr gospodarki. Jakie wnioski można wyciągnąć na podstawie tych danych. Jaki obraz się kreuje? O analizę poprosiliśmy Tomasza Starusa, członka zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes.

W jakiej kondycji makroekonomicznej jest Polska? Czy zdołamy w najbliższych latah utrzymać mocny wzrost PKB, tak jak to ma miejsce obecnie? Rozmawialiśmy z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą BOŚ Banku.

Bakalie i przyprawy? Dobry biznes. Rozmawialismy z Marianem Owerko, przedsiębiorcą, przewodniczącym rady nadzorczej Bakallandu. Pytalismy o sytuację w polskiej branży spożywczej oraz o ogólną kondycję polskich przedsiębiorstw.

Jak zostać milionerem? Richard Branson stwierdził kiedyś, że to banalnie proste. Trzeba najpierw być miliarderem, a potem trzeba otworzyć linie lotniczą. Czy tak jest dalej? Jakim biznesem jest dzisiaj transport lotniczy i jak prezentuje się kondycja całej branży. O analizę poprosiliśmy Sebastiana Mikosza, byłego prezesa PLL LOT, a obecnie prezes eSky.pl.