Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP, zaledwie 12 dni po zbiórce kwota uzyskana poprzez kanały elektroniczne oraz kwota zbiórki policzona przez bank i przekazana na rachunek zbiórki wynosi w sumie ponad 62.418.767 PLN.

Ostateczna kwota tegorocznej zbiórki będzie znana 7 marca. jak szacuje Jurek Owsiak, będzie ona wyższa od dziś podanej o około 3-3,5 miliona zł, gdyż wciąż trwa liczenie środków i niektóre aukcje.

Jak pisze na stronie WOŚP Owsiak, wciąż zgłaszane sa nowe przedmioty, które można licytować na aukcjach - tylko wczoraj zarejestrowano ich kilkaset.

Poprzez aukcje udało się uzyskać jak dotąd 7,6 mln złotych. Jedną z najgorętszych licytacji była ta o kolację (wraz osobą towarzyszącą) z Robertem Lewandowskim. Wzięło w niej udział 20 osób, a wygrała ta, która zadeklarowała 101 301 zł. 

Wśród jeszcze trwających aukcji WOŚP największa popularnością cieszy się ta, na której można kupić gitarę elektryczno-akustyczną Micka Jaggera - do końca jeszcze 3 dni, a zadeklarowana kwota już wynosi 110 100 zł. Licytuje 21 osób.

O wspólny dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli walczy 25 osób. Najwyższa oferowana kwota to w tej chwili 60 500 zł. Koniec licytacji dopiero za 14 dni.