Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 21.06.2017 14:19 Publikacja: 20.06.2017 19:18
Premier Beata Szydło (na zdjęciu z wicepremierem Piotrem Glińskim) zapewnia, że jej przemówienie w Auschwitz nie odnosi się do imigrantów.
Foto: PAP, Jacek Bednarczyk
Nie cichną echa zeszłotygodniowych słów Beaty Szydło wypowiedzianych w Oświęcimiu. Stały się one pretekstem do gwałtownej burzy medialno-politycznej, biegnącej – jak zwykle u nas – według podziałów partyjnych. Przeciwnicy PiS uznali je za skandaliczne i haniebne, zaś zwolennicy rządu za jak najbardziej słuszne i godne pochwały. Mało kto jednak przysłuchał im się uważnie. Błąd o tyle poważny, że jeśli potraktować je serio, to należałoby uznać je albo za fundamentalną krytykę obecnej retoryki oraz praktyki rządu PiS, albo za pochwałę... kolaboracji z Hitlerem.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas