PGE Narodowy w teledysku. Pozwu nie będzie

Choć Katy Perry nie zapłaciła za prawa do wizerunku warszawskiego stadionu, który wykorzystała w najnowszym teledysku, operator PGE Narodowego nie podejmie kroków prawnych w tej sprawie.

Aktualizacja: 27.08.2017 18:36 Publikacja: 27.08.2017 17:11

Kadr z najnowszego teledysku Katy Perry ze Stadionem Narodowym w Warszawie

Kadr z najnowszego teledysku Katy Perry ze Stadionem Narodowym w Warszawie

Foto: youtube

- W tym przypadku mamy do czynienia z walorami promocyjnymi, dlatego też mamy nadzieję, że Katy Perry wystąpi niebawem na PGE Narodowym dla polskiej publiczności — tłumaczy Monika Borzdyńska, dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu.

Amerykańska piosenkarka w czwartek na YouTube pokazała najnowszy teledysk do utworu "Swish Swish", który jest trzecim singlem z albumu „Witness".

Filmik zaczyna się od ujęcia PGE Narodowego i wieczornej panoramy Warszawy. Arena pokazana w materiale jest przedstawiona jako „Bingo's Bail Bond Stadium".

Teledysk jest utrzymany w konwencji "Kosmicznego meczu", a stołeczny stadion odgrywa rolę miejsca tego starcia.

Okazało się jednak, że piosenkarka nie uzgadniała wykorzystania wizerunku stadionu z jego operatorem.

- Użycie wizerunku PGE Narodowego w klipie nie było uzgadniane z operatorem obiektu, jednak spółka nie planuje podejmowania żadnych kroków prawnych w związku z tą sytuacją – mówi Monika Borzdyńska.

Podkreśla ona, że wizerunek PGE Narodowego jest chroniony prawem, a poszczególne elementy jak znaki graficzne czy nazwa areny są zastrzeżone.

- Niemniej jednak w tym przypadku mamy do czynienia z walorami promocyjnymi, dlatego też mamy nadzieję, że Katy Perry wystąpi niebawem na PGE Narodowym dla polskiej publiczności – dodaje przedstawicielka spółki zarządzającej stadionem.

W ciągu pierwszej doby po publikacji klipu do utworu "Swish Swish" w serwisie YouTube odtworzono go ponad 25 milionów razy. Dziś ma on już ponad 34 mln odtworzeń.

 

Wydarzenia
Ruszył nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende
Wydarzenia
Przed nami 22. Bieg po Nowe Życie
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam
Wydarzenia
Academic Polish Model United Nations na SGH
Wydarzenia
Czas na deputinizację
Wydarzenia
Daniel Passent (1938–2022) - pożegnanie publicysty