Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 06.09.2016 22:52 Publikacja: 06.09.2016 20:36
Foto: Bloomberg
– Czwarta rewolucja przemysłowa skutkować będzie wprowadzeniem do fabryk technologii umożliwiających komunikację między maszynami, upowszechnieniem cyfrowych procesów w zarzą- dzaniu produktem i robotyzacją na nieznaną dotąd skalę. W konsekwencji spodziewać się możemy kolejnych skoków technologicznych – mówił Tomasz Haiduk, dyrektor branż przemysłowych w firmie Siemens, podczas dyskusji pt. „Czwarta rewolucja przemysłowa wkracza do Polski. Technologia.
W jego opinii polskie przedsiębiorstwa, także te będące poddostawcami międzynarodowych firm, powinny podążać za innowacyjnym trendem, by utrzymać i rozwijać swoją pozycję rynkową. Zdanie to podzielają też naukowcy i inni przedsiębiorcy. – Pewne nowe technologie produkcji muszą być opanowane nawet przez polskich poddostawców. I tak naprawdę cieszy to, że nasz biznes to rozumie. Przedsiębiorcy w czwartej rewolucji przemysłowej dostrzegają szansę i chcą się rozwijać. Dobrym przykładem jest przemysł spożywczy – mówił prof. Jacek Reiner z Politechniki Wrocławskiej, opisując Industry 4.0 jako nowy paradygmat wytwarzania, automatyzacji i roli inżyniera, wyraźnie bardziej rewolucyjny niż modernizacja. – Obecny rozwój naszej spółki nie byłby możliwy bez zastosowania elementów tej koncepcji. Właśnie korzystając z nowych form projektowania i produkcji, udało się nam wprowadzić w ciągu ostatnich trzech lat 20 nowych modeli ciągników na rynek – podkre- ślał Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursusa.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kongres Nowej Mobilności, czyli największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone zrównoważonemu tr...
Choć na świecie nie brakuje prestiżowych imprez dotyczących branży zbrojeniowej, to właśnie Kielce od lat pozost...
Wspólne europejskie zamówienia są nie tylko tańsze, ale także tworzą jednolite standardy technologiczne i intero...
Pilnie potrzebujemy stworzyć jednolity europejski rynek obrony. Wspólne zakupy obronne są nie tylko tańsze, ale...
O roli aplikacji bankowych w dostępie do usług publicznych i znaczeniu sztucznej inteligencji w ochronie danych...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas