Morawiecki zapowiada uchwałę ws. nielegalnej imigracji i chce "chronić Polskę przed Tuskiem"

"(Donald) Tusk to groźny człowiek. Trzeba ochronić Polskę przed Tuskiem" - mówi w najnowszym klipie PiS premier Mateusz Morawiecki.

Publikacja: 19.09.2023 09:53

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Foto: TV.RP.PL

- Rząd PiS przyjmie specjalną uchwałę w której wyrazimy sprzeciw wobec nielegalnej imigracji - zapowiada w najnowszym klipie PiS premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki: W Polsce nie ma dzielnic grozy

Następnie w klipie widzimy obrazki z włoskiej Lampedusy, na którą w ostatnich dniach przybywają tysiące imigrantów z północnej Afryki i dowiadujemy się, że rząd musi przyjąć uchwałę w sprawie nielegalnej migracji ponieważ "szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen po wizycie na włoskiej wyspie Lampedusa ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy". Chodzi o plany relokacji migrantów z Włoch do innych krajów UE w ramach mechanizmu europejskiej solidarności.

Czytaj więcej

Niemcy uszczelnią granicę po polskich wyborach

"Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu, a więc również polskich rodzin, kobiet i dzieci" - przekonuje Morawiecki.

W dalszej części nagrania premier przekonuje, że w polskich miastach - Tarnobrzegu, Krakowie, Warszawie, Sopocie, Wrocławiu, Katowicach - nie ma "dzielnic pełnych nielegalnych imigrantów", a po ulicach "chodzą uśmiechnięci ludzie".

"Nigdzie w Polsce nie ma dzielnic grozy" - podkreśla Morawiecki.

Mateusz Morawiecki ostrzega przed Donaldem Tuskiem

Następnie Morawiecki przekonuje, że "rząd PiS wbrew temu co mówi Donald Tusk skutecznie broni naszych granic przed falą nielegalnych imigrantów".

Czytaj więcej

Kryzys na Lampedusie: Europa odwraca się od Włoch w sprawie nielegalnych imigrantów

Następnie widzimy na ekranie kadry z Donaldem Tuskiem i Angelą Merkel i słowa, że Tusk "udaje teraz, że troszczy się o polskie bezpieczeństwo". "Wolne żarty. Tusk to groźny człowiek. Trzeba ochronić Polskę przed Tuskiem" - takimi słowami kończy się klip.

Klip został opublikowany w czasie, gdy media ujawniają nowe fakty dotyczące tzw. afery wizowej, której istotą były naciski z MSZ na przyznawanie wiz wskazanym imiennie osobom, które podawały się np. za filmowców z Indii.

- Rząd PiS przyjmie specjalną uchwałę w której wyrazimy sprzeciw wobec nielegalnej imigracji - zapowiada w najnowszym klipie PiS premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki: W Polsce nie ma dzielnic grozy

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Oficjalnie: Jacek Sutryk musi walczyć w II turze
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS w siedzibie partii świętuje sukces. Na scenie pojawił się Jacek Kurski
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS wygrywa w kraju, ale traci władzę w województwach
Wybory
Wybory samorządowe 2024. Jarosław Kaczyński: Nasze zwycięstwo to zachęta do pracy, a chcieli nas już chować
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Frekwencja do godziny 17 niższa niż pięć lat temu