Po szóstej katastrofie w ciągu 20 miesięcy Indie porzucają rosyjskie myśliwce MiG-21

Władze Indii podjęły decyzję o wycofaniu ostatnich MiG-ów-21 do 2025 roku, po tym, jak w czwartek maszyna tego typu rozbiła się z dwoma pilotami na pokładzie. Była to szósta katastrofa w ciągu ostatnich 20 miesięcy.

Publikacja: 30.07.2022 17:56

Po szóstej katastrofie w ciągu 20 miesięcy Indie porzucają rosyjskie myśliwce MiG-21

Foto: aeroprints.com, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

qm

W czwartek samolot MiG-21 Bison (to głęboka modernizacja MiG-21bis, ostatniej szeroko rozpowszechnionej seryjnej wersji myśliwca), należący do Indyjskich Sił Powietrznych (IAF) rozbił się w Barmer w północno-zachodnim stanie Radżastan. W katastrofie zginęli obaj piloci, odbywający lot szkoleniowy.

W ciągu ostatnich 20 miesięcy pięciu pilotów zginęło w sześciu katastrofach MiG-21 Bison. Pięć z nich miało miejsce w 2021 roku i jeden w obecnym - donosi „The Indian Express”.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wojsko
Wypadek w jednostce wojskowej. W nocy zginął żołnierz
Wojsko
Ćwiczenia „Zapad-2025”. Gen. Leon Komornicki: Preludium do ataku Rosji na Litwę
Wojsko
Rosja naruszyła polską przestrzeń powietrzną. Wojsko wydało komunikat
Wojsko
Armia tworzy Cyber Legion
Wojsko
Śledztwo „Rzeczpospolitej”: Co w aeroklubie robiły wyrzutnie rakiet