Reklama

Dolar w odwrocie po danych z rynku pracy

Kurs głównej pary walutowej zwyżkuje na koniec tygodnia o 1,3 proc., do 1,092. Po opublikowanych dziś danych z amerykańskiego rynku pracy rynki zaczynają wyceniać trzy obniżki stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Publikacja: 02.08.2024 17:47

Dolar w odwrocie po danych z rynku pracy

Foto: Bloomberg

EUR/USD szybko zakończył falę spadków, trwającą od około dwóch tygodni. Notowania głównej pary walutowej rosną dziś aż o 1,3 proc. w związku ze słabszymi niż oczekiwano danymi z rynku pracy w USA. Inwestorzy zaczynają obawiać się, że przeciąganie liny przez Fed trwało zbyt długo, a przed amerykańską gospodarką staje widmo recesji. W związku z tym Rezerwa Federalna może być zmuszona do trzech obniżek stóp jeszcze w tym roku.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Waluty
Fed nie ułatwił życia złotemu. Polska waluta czeka na EBC
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Waluty
Złoty wraca do formy. Nowy tydzień zaczyna się mocnym wzrostem
Waluty
Złoty nieco słabszy, ale stabilny
Waluty
Złoty zignorował pozytywne dane z polskiej gospodarki
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Waluty
Chińskie giganty technologiczne wycofują się z emisji stablecoinów w Hongkongu
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama