Abris CEE Mid-Market Fund III L.P., poprzez swoją spółkę portfelową, zawarł z podmiotem należącym do LifeHealthcare Group przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 100% akcji Scanmed S.A. Zamknięcie transakcji uzależnione jest od zwyczajowych zgód antymonopolowych oraz uzyskania zgody Południowoafrykańskiego Banku Rezerw.

Greenberg Traurig zapewnia kompleksowe doradztwo prawne w zakresie realizacji transakcji. Nabycie Scanmed S.A. przez Abris CEE Mid-Market Fund III jest kolejną transakcją potwierdzającą czołową pozycję Greenberg Traurig w odniesieniu do aktywnego rynku private equity w Polsce.

Transakcja nadzorowana jest przez Senior Partnera Lejba Fogelmana, a prowadzona przez Partnera Lokalnego Michała Bobrzyńskiego wspieranego przez Senior Associate Magdalenę Medyńską.

W skład zespołu wchodzą ponadto: Partner Lokalna Anna Hałas-Krawczyk, Senior Associates Mateusz Koronkiewicz, Maciej Pietrzak, Agnieszka Stopińska, Anna Wiśniewska, Zuzanna Bafia oraz Associates Angelika Makar, Krzysztof Popławski, Michał Bałdowski, Marcin Gralewski, Aleksander Kłys, a także Adam Anduła.

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych, a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners to ponad 1,2 mld euro. Fundusze Abris od ponad 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 26 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowej.

Scanmed to jeden z największych prywatnych podmiotów działających w systemie ochrony zdrowia w Polsce, w tym między innymi drugi największy prywatny dostawca usług z zakresu opieki kardiologicznej. Od ponad dekady Scanmed oferuje swoim pacjentom dostęp do kompleksowych metod leczenia, wysokiej jakości sprzętu medycznego oraz doświadczonych specjalistów. Działa w 42 lokalizacjach na terenie całej Polski, zapewniając leczenie szpitalne, podstawową opiekę medyczną i konsultacje specjalistyczne oraz zaawansowaną diagnostykę.