Jest to kolejny w tym roku projekt, zrealizowany przez prawników Crido Legal w branży OZE.

Ze strony Crido Legal transakcję prowadzili radca prawny Jakub Ziółek i Filip Grzesiak.

W lipcu tego roku spółka Lewandpol Łańcut rozpoczęła realizację projektu o mocy 67 MW zabezpieczając dostawę 10 turbin GE typu 2.5-103 o wysokości wieży 98.3m stanowiących pierwszą fazę projektu. Zgodnie z planem (grudzień 2014) spółka zapewniła właśnie dostawę kolejnych 15 turbin wiatrowych (z opcją na 17 turbin wiatrowych) w celu realizacji drugiej fazy inwestycji.

- Rozpoczynając ten projekt w lipcu wiedzieliśmy, że kluczowe z perspektywy powodzenia całego przedsięwzięcia będzie zabezpieczenie ukończenia drugiej fazy w trzecim kwartale 2015 roku, co pozwala ograniczyć do minimum ryzyko związane z funkcjonowaniem projektu w systemie aukcyjnym. Udało nam się to osiągnąć doprowadzając do zawarcia umowy na dostawę turbin dla drugiej fazy projektu jeszcze w tym roku – komentuje Filip Grzesiak, Senior Associate w kancelarii Crido Legal.

Intensywne prace nad projektem wynikały z planów wprowadzenia od 1 stycznia 2016 roku nowego systemu wsparcia dla projektów OZE, bazującego na systemie aukcyjnym, a nie jak obecnie na zielonych certyfikatach. W dotychczasowym systemie działać będą inwestycje, które rozpoczęły produkcję energii przed wejściem w życie nowego systemu wsparcia.