Przewodnik obejmuje wszystkie stosowne regulacje z zakresu prawa antykorupcyjnego oraz powiązane z nimi przepisy karne obowiązujące na obszarze CEE. Zawiera przegląd przestępstw i sankcji, a także przybliża wiedzę z zakresu granic odpowiedzialności karnej.

Inicjatorką przewodnika jest Heidemarie Paulitsch, adwokat współpracująca z biurem Schoenherr w Wiedniu oraz ekspertka z zakresu compliance & white collar crime. Nad przewodnikiem, który został już udostępniony online, pracowało 23 prawników kancelarii Schoenherr z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, również z Polski.

Publikacji przewodnika towarzyszy uruchomienie nowego portalu wiedzy. Portal ten jest spójnym i wszechstronnym narzędziem, umożliwiającym szybkie i łatwe porównanie wielu aspektów prawnych na obszarze różnych jurysdykcji. Serwis został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika, dzięki czemu wyniki wyszukiwania pojawiają się już po kilku kliknięciach.

"Przewodnik w przejrzysty sposób zapozna naszych czytelników z przepisami prawa antykorupcyjnego na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Udostępnienie go w nowym portalu wiedzy czyni z niego wartościowe i łatwe w użyciu narzędzie. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej inicjatywie" – mówi Michał Gruca, współautor przewodnika oraz adwokat w warszawskim biurze kancelarii Schoenherr, specjalizujący się między innymi w prawie antykorupcyjnym.