Doradztwo przy transakcji obejmowało negocjacje i podpisanie zawartej z Leroy Merlin umowy najmu na powierzchnię biurową w powstającym w Warszawie kampusie Forest. W wyniku umowy najmu nowa siedziba Leroy Merlin zajmie trzy piętra w jednym z budynków kampusu, liczące 12 000 mkw. powierzchni biurowej.

Forest, którego budowa potrwa do końca 2021 roku, będzie oferował 78 000 mkw. przestrzeni do pracy, jak również lokale usługowe i gastronomiczne. Jest to jedna z największych nieruchomości w Europie, a także jeden z najbardziej ekologicznych budynków w Polsce certyfikowanych w systemach środowiskowych BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.

Zespół Greenberg Traurig prowadziła Agata Jurek-Zbrojska (Partner), którą wspierała Katarzyna Dziewulska (Associate).

HB Reavis Poland to jeden z czołowych deweloperów i dostawców powierzchni biurowej w kraju, którego wyróżnia nacisk na zrównoważony rozwój, pozytywny wpływ na efektywność i samopoczucie użytkowników oraz stosowanie innowacyjnych technologii.

Leroy Merlin, firma wchodząca w skład grupy ADEO, która specjalizuje się w sprzedaży produktów i rozwiązań służących polepszaniu warunków mieszkaniowych, prowadzi działalność na polskim rynku od 1994 r.