- Dołączenie do naszego zespołu Agnieszki Fedor – tak doświadczonego i uznanego prawnika zajmującego się prawem pracy na polskim rynku – to mocny sygnał, że z jednej strony nasi klienci powierzają nam co raz więcej spraw z prawa pracy, a z drugiej, jest to kontynuacja naszej strategii stworzenia solidnej rozpoznawalnej Praktyki Prawa Pracy w ramach Dentons, wiodącej na polskim rynku doradztwa prawnego w zakresie prawa pracy - powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający kancelarii Dentons. - Agnieszka Fedor wnosi ogromną wartość merytoryczną i biznesową, mam nadzieję, że nasi klienci docenią to - dodał.

Praktyka Prawa Pracy w Dentons jest kierowana przez Aleksandrę Minkowicz-Flanek, counsela.

Agnieszka Fedor, counsel, od wielu lat reprezentuje pracodawców i doradza im w skomplikowanych projektach restrukturyzacyjnych, w tym w kwestiach dotyczących przejścia zakładów pracy na nowego pracodawcę, negocjuje układy zbiorowe pracy i pakiety socjalne oraz wspiera pracodawców różnych sektorów w relacjach ze związkami zawodowymi. Ma doświadczenie w negocjowaniu i przygotowywaniu umów oraz planów motywacyjnych dla kadry kierowniczej. Przygotowywała plany restrukturyzacji zatrudnienia i zwolnienia grupowe. Reprezentowała pracodawców w sporach z zakresu prawa pracy, w tym sporach zbiorowych oraz indywidualnych sporach sądowych z pracownikami.

Współpracowała z wieloma inwestorami zagranicznymi w procesie tworzenia nowych zakładów pracy, jak również dostosowywania przejętych zakładów pracy do wymogów korporacyjnych.

Mecenas jest członkiem European Employment Lawyers' Association. Jest członkiem założycielem i pełni funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Prawa Pracy. Przed przejściem do kancelarii Dentons kierowała zespołem Prawa Pracy w kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr (2004-2015), a wcześniej pracowała w kancelarii Wardyński i Wspólnicy (1996-2003).

Agnieszka Fedor jest corocznie rekomendowana jako ekspert w dziedzinie prawa pracy w Polsce w międzynarodowych rankingach Chambers Europe oraz The Legal 500.