Trwa nabór do drugiej edycji studiów podyplomowych FinTech

Kancelaria prawna PwC Legal jest partnerem merytorycznym studiów podyplomowych z zakresu fintech, organizowanych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie trwa nabór do drugiej edycji.

Publikacja: 19.09.2019 12:36

Trwa nabór do drugiej edycji studiów podyplomowych FinTech

Foto: Adobe Stock

Studia skierowane są do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii oraz wpływu fintechów na sektor finansowy, a także do osób, które rozpoczynają własne projekty fintech.

Uczestnicy studiów będą mieli okazję posłuchać wykładów wykwalifikowanej kadry wykładowców - ekspertów i praktyków rynku finansowego, w której znajdą się m.in.: Marcin Petrykowski (prezes S&P), Witold Jaworski (prezes zarządu YU!), Bartosz Berestecki (prezes PayU), Daniel Daszkiewicz (Dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Bank), Norbert Redkie (założyciel TRUST), Aleksandra Bańkowska (adwokat w kancelarii PwC Legal), Łukasz Łyczko (radca prawny w kancelarii PwC Legal), Marcin Olszak (BFG), Paulina Skrzypińska (Bank BNP Paribas), Kamila Wincenciak (Alior Bank), Łukasz Mańkowski (Alior Bank), Krzysztof Grzeszczuk (Alior Bank), Patrycja Chodnicka-Jaworska (UW), Mariusz Trojanowski (UW), Katarzyna Niewińska (UW).

- Jesteśmy w momencie niespotykanej dotąd transformacji sektora finansowego. Ciągle zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, szybki rozwój technologii i towarzyszące im zmiany w regulacjach, czynią sektor jednym z najbardziej dynamicznych w Polsce. Jako bank zmieniającego się świata chcemy za nimi nie tylko nadążać, ale przede wszystkim pozytywnie zaskakiwać naszych klientów. Dlatego razem z koleżankami i kolegami z BNP Paribas opowiemy m.in. o tym jak skutecznie wspierać transformację cyfrową dzięki współpracy ze startupami na podstawie ponad 14-stu wdrożeń i naszego flagowego „Kodeksu współpracy ze startupami - mówi Paulina Skrzypińska, koordynator Laboratorium Innowacji Banku BNP Paribas.

- Sukces implementowania partnerstw z FinTechami zależy często od systemowej gotowości banku na współpracę z firmami zewnętrznymi. W czasie studiów podzielę się ze słuchaczami moim doświadczeniem związanym z tworzeniem środowiska gotowego na nowy rodzaj kooperacji, budowanie programów, procesów, a także narzędzi, które zwiększają szansę na synergię między korporacjami a startupami technologicznymi - wyjaśnił Daniel Daszkiewicz, Dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku, który drugi rok z rzędu będzie członkiem kadry naukowej Podyplomowych Studiów FinTech na Uniwersytecie Warszawskim.

Studia organizuje Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem merytorycznym inicjatywy jest kancelaria PwC Legal. Partnerami współpracującymi są: Alior Bank, Bank BNP Paribas, S&P Global Ratings, Forum, FinAi, AsiaKredit, AsiaCollect, Trust i CredoLab.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Sądy i trybunały
TSUE wydał wyrok na reformę polskiego sądownictwa
Prawo karne
Lex Tusk: co zawiera projekt łagodzący ustawę
Sądy i trybunały
Partia Ziobry krytykuje sędziów za udział w marszu. "Mamy polityków w togach"
Prawnicy
Profesorowie prawa bronią b. promotora Dudy. "Brutalny atak ministra Czarnka"
Sądy i trybunały
Sędzia Michał Laskowski: Prezydent nie jest strażnikiem konstytucji