Umowa nabycia udziałów została zawarta 30 grudnia 2016 r. po wcześniejszym spełnieniu warunku zawartego w decyzji Prezesa UOKiK dotyczącego wyłączenia z planowanej transakcji hurtowni napojów alkoholowych w Pabianicach należącej do PDA. W ostatnich trzech miesiącach zespół transakcyjny CMS wspierał także firmę rodzinną Allcom oraz założycieli sieci restauracji działającej pod marką Thai Wok.

"Wiele z polskich spółek i firm rodzinnych po latach dynamicznego wzrostu poszukuje nowych źródeł finansowania dalszego rozwoju, nowego know- how czy struktur, które zapewnią wsparcie w działalności międzynarodowej. Z drugiej strony są to już na tyle duże i perspektywiczne biznesy, że stają się atrakcyjnymi aktywami dla funduszy private equity czy inwestorów branżowych. Transakcji tego typu będzie na naszym rynku coraz więcej także w związku ze zmianą pokoleniową jaką obserwujemy w polskich przedsiębiorstwach. Tylko w ostatnim kwartale 2016 r. wspieraliśmy trzy polskie firmy o ustalonej pozycji rynkowej w przeprowadzeniu zmian właścicielskich. Sprawne przekazanie władzy w przedsiębiorstwie wymaga wielu przygotowań, ważne aby w trakcie tego procesu wypracować własne rozwiązania biznesowe i prawne, takie które nie tylko umożliwią dalszy rozwój spółki, ale pozwolą również na zachowanie dotychczasowego systemu wartości, czy sposobu prowadzenia biznesu" - podkreśla Marek Sawicki, partner odpowiedzialny za transakcję z ramienia kancelarii CMS.

Polska Dystrybucja Alkoholi – do listopada znana pod nazwą Jantoń Dystrybucja - powstała w 2002 r. i zajmuje się dystrybucją alkoholi. Z kolei, Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2005 roku. Jak informowała Grupa Eurocash nabycie spółki PDA „stanowi kolejny element polityki akwizycyjnej Grupy" oraz „umożliwia dalszy rozwój Grupy Eurocash w segmencie dystrybucji alkoholi oraz potencjalny wzrost przychodów".

Transakcję ze strony CMS prowadził Marek Sawicki, partner współzarządzający Departamentem Transakcji i Prawa Spółek.