Reklama
Rozwiń
Reklama

Na lotnisku Londyn-City wykryto bombę. Loty odwołane

Port lotniczy Londyn-City został w poniedziałek rano zamknięty w związku ze znalezieniem w przepływającej nieopodal Tamizie bomby z czasów II wojny światowej.

Aktualizacja: 12.02.2018 09:27 Publikacja: 12.02.2018 07:59

Port lotniczy Londyn-City

Port lotniczy Londyn-City

Foto: www.londoncityairport.com

ala

Międzynarodowy port lotniczy Londyn-City mieści się w dzielnicy Royal Docks, około 10 km na wschód od City of London. Ładunek wybuchowy z czasów II wojny światowej został odnaleziony w Tamizie w niedzielę podczas remontu lotniska, bardzo blisko jednego z pasów startowych. Królewska Marynarka Wojenna zabezpieczyła ponad 200-metrową strefę wokół miejsca odnalezienia bomby. W efekcie całe lotnisko zostanie na ten dzień wyłączone z ruchu - podała londyńska Metropolitalna Służba Policyjna.

 

Władze lotniska poinformowały o odwołaniu wszystkich lotów zaplanowanych na poniedziałek na Twitterze. Zaznaczyły, że współpracują ściśle z policją i marynarką, by jak najszybciej rozwiązać problem i bezpiecznie usunąć ładunek wybuchowy z lotniska. Pasażerowie, którzy mieli tego dnia wyloty, proszeni są o nie przejeżdżanie na lotnisko i skontaktowanie się ze swoimi liniami lotniczymi po dalsze informacje.

Reklama
Reklama
Transport
Statek Maersk przepłynął przez Bab al-Mandab. Czy to początek zmian?
Transport
Nowe sankcje Unii i Wielkiej Brytanii uderzają we flotę cieni i robiących biznesy z Rosją
Transport
Lotnisko w Gdańsku nie chciało chińskich skanerów bagażu. Jest wyrok w sprawie
Transport
Premier Donald Tusk: To już nie pilnowanie łąki. Co zrobiono w Porcie Polska?
Transport
Jak PPL będzie finansował CPK. Docelowo udziały wzrosną z 49 do 100 proc.
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama