Zgodnie z propozycją, wszystkie drony używane w Stanach maja podlegać temu przepisowi w ciągu 3 lat. Kongres polecił urzędowi w 2016 r. opracować do lipca 2018 przepisy albo wytyczne pozwalające obywatelom, urzędowi lotnictwa, organom przestrzegania prawa i innym zdalnie namierzać i identyfikować drony w locie i ich operatorów.

Konieczność takich przepisów pojawiła się w związku z wyścigiem różnych firm w tworzeniu flot bezzałogowych obiektów łatających wykorzystywanych w handlu online — podał Reuter. 

Firma kurierska United Parcel Service podała w październiku, że otrzymała jako pierwsza zgodę rządu federalnego na używanie floty dronów. To dało początek nowej działalności; dostaw dronami towarów przez konkurentów, Amazona i Alphabet.

Pierwsza z nich otrzymała certyfikat na eksperymentalne testowanie swych dronów. Firma Wing wyszukiwarki Google'a otrzymała w 2019 r. certyfikat przewoźnika powietrznego dronami. Testuje dostawy zakupów do domów w terenach wiejskich koło Blacksburga w Wirginii.