Southern Airlines chcą podwoić flotę

Chińska linia lotnicza Southern Airlines zamierza zwiększyć do 2035 roku ponad dwukrotnie flotę, do 2 tysięcy samolotów i bada sposoby współpracy z tanimi liniami.

Publikacja: 18.09.2018 13:51

Southern Airlines chcą podwoić flotę

Foto: Filip Frydrykiewicz

Prezes tej linii Tan Wangeng stwierdził na konferencji w Kantonie, że ten największy w Chinach przewoźnik pod względem liczby pasażerów zamierza w ciągu 3 lat latać do Ameryki Południowej. — Do 2020 roku będzie wyjeżdżać z Chin 200 mln turystów (w 2017 było to 130 mln - red.). To stwarza nam wiele możliwości rozwoju. Zamierzamy mieć do 2020 roku tysiąc samolotów, a do 2035 r. zwiększyć ich liczbę do dwóch tysięcy — powiedział.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Transport
Pilot wywołał pożar w samolocie British Airways, bo pomylił lewą rękę z prawą
Transport
Wojna lotnicza? Bruksela grozi cłami Boeingowi
Transport
Uber ma kłopoty. Wyniki rozczarowały, najniższy wzrost od czasów pandemii
Transport
Donald Trump nie da pieniędzy na szybką kolej w Kalifornii
Transport
Konflikt Indii z Pakistanem. Mnóstwo lotów odwołanych bądź wydłużonych
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem