Reklama

Szósty prototyp C919 był w powietrzu

Szósty prototyp wąskokadłubowego samolotu pasażerskiego chińskiej produkcji C919 wykonał po świętach pierwszy próbny lot.

Aktualizacja: 30.12.2019 11:54 Publikacja: 30.12.2019 11:52

Szósty prototyp C919 był w powietrzu

Foto: Bloomberg

To ostatni egzemplarz wstępnej serii, jaką zaplanował producent Commercial Aircraft Corp of China (COMAC), który miał wykonać pierwszy lot przed końcem roku. Pozostałe pięć sztuk lata na próbę na terenie Chin — informuje Reuter.

Ten lot z Szanghaju trwał 2 godziny i 5 minut, w następnych lotach będzie sprawdzana dźwiękoszczelność i oświetlenie kabiny.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Donald Trump żąda powrotu kontrolerów ruchu lotniczego do pracy i grozi cięciem pensji
Transport
Wielkie utrudnienia na kolei… i wielkie promocje. PKP Intercity kusi specjalną ofertą
Transport
Donald Trump pomaga Boeingowi. Szczyt polityczny zmienił w biznes
Transport
„Wizz Force One” zawiózł Viktora Orbána do Waszyntonu. Głośny lot
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Transport
Setki lotów opóźnionych bądź odwołanych przez paraliż rządu USA. Będzie jeszcze gorzej
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama