Brytyjskie biuro podróży Thomas Cook wystawiło w lutym na sprzedaż tę dochodową linię lotniczą, aby zdobyć trochę gotówki po trudnym 2018 roku, kiedy poniosło straty. Teraz ma niecałe 350 mln funtów rezerwy.

Czytaj: "Thomas Cook ze słabszym zyskiem operacyjnym".

W gronie chętnych na Condora wymieniano brytyjską grupę IAG, ale jej prezes Willie Walsh powiedział dziennikarzom, że nie zamierza składać żadnej oferty. Wyjaśnił później analitykom, że IAG nie chce na razie zajmować się fuzjami czy kupnem aktywów, jest jednak przygotowana, gdyby na rynku pojawiła się jakaś okazja.

Wstępną ofertę na Condora złożyła Virgin Atlantic — poinformował kanał Sky News - ale internują ją tylko loty transkontynentalne odprawiane z Manchesteru (350 slotów w tygodniu, głównie do USA, na Kubę, Dominikanę i do Meksyku), a linia należąca do Thomasa Cooka lata też daleko z Gatwick (200 slotów) i jeszcze latem z  Glasgow.

Lufthansę interesują wszystkie aktywa lotnicze Thomasa Cooka, choć mogą być problemy ze zgodą Unii Europejskiej na takie przejęcie, ze względu na przepisy o ochronie konkurencji.

Biuro podroży ma łącznie cztery linie lotnicze: Condor, Thomas Cook UK, Thomas Cook Scandinavia i Thomas Cook Balearics, z flotą ponad 100 samolotów, które przewożą rocznie 20 milionów podróżnych, w większości urlopowiczów.

Zobacz również: "Thomas Cook zaciska pasa i szuka większych marż".