Tego dnia w skoordynowanej akcji jednocześnie mają tam wylądować maszyn dwóch linii lotniczych – Lufthansy oraz brytyjskiego easyJeta.

Na razie w najnowszym niemieckim porcie trwają testy kontroli bezpieczeństwa, a cały teren jest sprawdzany przez antyterrorystów. Wiadomo już także, że z antyterrorystów. Wiadomo dotychczas obsługującego Berlin lotniska Tegel ostatni samolot odleci 8 listopada. Jak napisał niemiecki „Aerotelegraph" będzie to rejs Air France do Paryża, chociaż nadal nie ogłoszono jaką maszyną AF wykona tę operację. W każdym razie będzie to moment, kiedy zostanie zamknięty stary, niewygodny port, którego operacyjność była przedłużona o 10 lat z powodu niedoróbek w Berlin Brandenburg.

Dlaczego zdecydowano się na uhonorowanie Air France? Przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, to właśnie francuski narodowy przewoźnik zainaugurował operacje na Tegel w 1960 roku. wylądował wtedy należący do Air France Lockheed Super Constellation. Po drugie - bo teren tego portu znajdował się na terenie francuskiej strefy wojskowej w Berlinie Zachodnim. W Natomiast zanim Tegel został uruchomiony Air France, BEA (poprzednik British Airways) oraz amerykański Pan Am operowały z lotniska Tempelhof, które zostało ostatecznie zamknięte 30 października 2008 roku.