Air France odleci jako ostatni z Berlin Tegel

Za niespełna półtora miesiąca ma zostać otwarte międzynarodowe lotnisko w stolicy Niemiec – Berlin Brandenburg. Data 31 październik, jak na razie, wydaje się już ostateczna.

Aktualizacja: 27.09.2020 12:22 Publikacja: 27.09.2020 12:12

Air France odleci jako ostatni z Berlin Tegel

Foto: Bloomberg

Tego dnia w skoordynowanej akcji jednocześnie mają tam wylądować maszyn dwóch linii lotniczych – Lufthansy oraz brytyjskiego easyJeta.

Na razie w najnowszym niemieckim porcie trwają testy kontroli bezpieczeństwa, a cały teren jest sprawdzany przez antyterrorystów. Wiadomo już także, że z antyterrorystów. Wiadomo dotychczas obsługującego Berlin lotniska Tegel ostatni samolot odleci 8 listopada. Jak napisał niemiecki „Aerotelegraph" będzie to rejs Air France do Paryża, chociaż nadal nie ogłoszono jaką maszyną AF wykona tę operację. W każdym razie będzie to moment, kiedy zostanie zamknięty stary, niewygodny port, którego operacyjność była przedłużona o 10 lat z powodu niedoróbek w Berlin Brandenburg.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Transport
LOT wycenił koszty powrotu na Ukrainę. To wydatek setek milionów dolarów
Transport
United Airlines znów będzie latać do Izraela. Europejskie linie jeszcze czekają
Transport
Ukraina wjedzie do Polski na europejskich torach
Transport
Armagedon na lotniskach Rosji. Lecą głowy na Kremlu
Transport
Będzie z czego budować CPK. PPL mają rekordowe zyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama