Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus: Rosjanie uziemiają lotnictwo, zamykają sklepy

Od piątku 27 marca Rosjanie zawieszają transport lotniczy. Nie będą latały ani linie regularne, ani czartery. Od tego samego terminu stołeczne władze nakazały ograniczenia w handlu.

Aktualizacja: 26.03.2020 10:16 Publikacja: 26.03.2020 09:57

Koronawirus: Rosjanie uziemiają lotnictwo, zamykają sklepy

Foto: AFP

Otwarte mogą być jedynie sklepy spożywcze i apteki w Moskwie. Natomiast od najbliższego weekendu do 5 kwietnia zamknięte zostaną także wszystkie galerie handlowe restauracje, kawiarnie i bary, oraz kluby nocne. Z kolei jedyne loty, jakie mogą być wykonywane, dotyczą ustalonych przez władze rejsów repatriacyjnych, którymi Rosjanie posiadający odpowiednie zezwolenia mają być zwożeni ze świata do kraju.

Rosjanie długo nie przyznawali się, że epidemia koronawirusa dotknęła także ich kraj. Linie lotnicze obsługiwały połączenia, także do Chin, a z Moskwy i Nowosybirska otwierano nowe kierunki. Na przykład wietnamskie Vietnam Airlines uruchomiły rejsy z Moskwy do nadmorskiego kurortu Nha Trang, a dla Rosjan władze w Hanoi z tej okazji przywróciły specjalne 2-tygodniowe e-wizy zawieszone kilka dni wcześniej. Jednocześnie jednak było coraz mniej chętnych do podróżowania i przewoźnicy zwrócili się do władz o pomoc finansową. Szybko też okazało się, że epidemia się rozprzestrzenia, według oficjalnych dany chorych jest już 840 osób, a trzy zmarły.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Dwa zawiadomienia do prokuratury w sprawie sprzedaży działki pod CPK
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Transport
Wielkie przejęcie na rynku taksówek w Polsce. Łączą się dwie popularne sieci
Transport
RegioJet nie chce wojny z PKP Intercity
Transport
Dokąd jeździ Radosław Sikorski? Lista może zaskakiwać
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Transport
Rosjanie przyznają: mamy kłopot z lataniem. Tych „kłopotów” jest jednak kilka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama