I tak, zależnie od wykupionego wariantu cena tego ubezpieczenia w przypadku wyjazdu na przykład na tydzień do Grecji waha się od 40,58 zł do 113 zł.

Polisa ma ułatwić postępowanie w przypadku zachorowaniana koronawirusa i wszystkie jej mutacje. Pasażer będzie chroniony w czasie całej podróży. Jeśli zarazi się COVID-19, PZU pokryje koszty leczenia i opłaci wszystkie należności związane z pobytem w szpitalu. Ubezpieczany jest również bagaż takiej osoby. Polisa obejmuje również możliwe odwołanie podróży, w sytuacji kiedy dana osoba musiałaby zrezygnować z lotu, bądź podlegałaby obowiązkowi kwarantanny.

PZU daje pasażerom LOT-u trzy opcje wykupienia takich świadczeń. W zależności od wybranego zakresu ochrony, polisa zapewni m.in. zwrot kosztów biletu lotniczego, pokrycie wydatków medycznych do 500 tys. zł, zwrot opłat za transport lub rekompensatę w przypadku skrócenia podróży (do 2250 złotych). W zależności od rodzaju ubezpieczenia, PZU chroni od momentu rozpoczęcia podróży (w ubezpieczeniu anulowania podróży) lub od wyjścia z domu do czasu powrotu do domu z podróży (w ubezpieczeniu podróżnym bez anulowania podróży). Możliwe jest także wykupienie polisy zapewniającej ochronę w zakresie wszystkich wymienionych zdarzeń.

Ubezpieczenie obejmujące nagłe zachorowania na COVID-19 lub obowiązek poddania się kwarantannie jest dostępne dla podróżujących wszystkimi połączeniami znajdującymi się w ofercie LOT-u z wyłączeniem kierunków, które w wyniku sytuacji epidemicznej zostaną wymienionych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako niezalecane do podróżowania z wyjątkiem niezbędnych przypadków.

Polisę można kupić jednocześnie z biletem lotniczym. Można to zrobić również w późniejszym terminie, przed wylotem z kraju.