Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 27.12.2020 14:55 Publikacja: 27.12.2020 14:52
Foto: Bloomberg
Podobnie jak inne linie lotnicze, niemiecki przewoźnik mocno odczuwa ograniczenia w podróżach ogłaszane na świecie i uziemił znaczną część swej floty. Funkcjonuje dzięki pomocy publicznej 9 mld euro, a prezes Carsten Spohr zapowiedział wcześniej w grudniu, że Lufthansa będzie musiała zwolnić z pracy w II kwartale 1000 pilotów, jeśli nie dojdzie do porozumienia z ich związkiem.
Obecna umowa przewiduje przedłużenie skróconego czasu pracy w 2021 r. zgodnie z rządowym programem Kurzarbeit, zmniejszenie godzin pracy z odpowiednim obniżeniem wynagrodzenia i zawieszenie podwyżek w siatce płac przewidzianych w układzie zbiorowym. W odrębnym komunikacie „Lufthansa wykluczyła do marca 2022 zwolnienia pilotów z powodów operacyjnych w Lufthansie, Lufthansie Cargo. Lufthansie Aviation Training i w Germanwings”.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Jedynie 0,6 proc. przesyłek nie zostało przez klientów w Polsce odebranych, co jest wynikiem rekordowym w region...
Od początku 2026 roku w Grupie Lufthansy dojdzie do wielkich zmian. Swiss, Austrian Airlines i Brussels Airlines...
W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2025 r. w polskich portach lotniczych odprawiło się ponad 36 mln pasażerów....
Ponad sto zagranicznych masowców od miesiąca czeka na redzie portu Kaukaz na Morzu Czarnym. Przypłynęły po rosyj...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
W branży przewozu osób drastycznie szybko ubywa kierowców. Liczba działalności gospodarczych na tym rynku po raz...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas