W 2017 roku port ten obsłużył nieco ponad 30 mln pasażerów.

LOT lata już dwa razy dziennie na największe rosyjskie lotnisko Szeremietiewo (40 mln w 2017). Na tej trasie ma wspólne rezerwacje (code share) z Aerofłotem.

To wyraźnie ukłon linii w kierunku kibiców piłki nożnej. Od 14 czerwca do 15 lipca w Rosji zaplanowane są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W stolicy Rosji znajdują się dwa stadiony, na których odbędą się mecze: Łużniki i Otkrytije Arena. Łącznie w Moskwie rozegranych zostanie 12 spotkań, w tym mecz otwarcia i finał.

Jak informuje przewoźnik na drugie moskiewskie lotnisko poleci  w ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia rejsów sześć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Od 2 lipca zostanie dodany jeszcze jeden rejs. Taki rozkład będzie obowiązywał do 27 października, czyli do końca sezonu letniego . Samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 20:00, a lądowały w Moskwie – po uwzględnieniu różnicy czasu — o 23:10. Z Domodiedowa rejs do Warszawy zaplanowany jest na godz. 8 rano, lądowanie na Lotnisku Chopina na 9:20.

— Zdecydowaliśmy się uruchomić rejsy z Warszawy na Domodiedowo, żeby zapewnić podróżującym z Polski i innych europejskich krajów lepszy dostęp do połączeń krajowych wewnątrz Rosji- mówi Adrian Kubicki, dyr. Biura Komunikacji Korporacyjnej w Locie.

Rozkład umożliwi z kolei przylatującym z Moskwy przesiadki m.in. na rejsy do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Wilna, Rygi, Tallinna, Sofii, Bukaresztu, Ljubljany i Madrytu. Rozkład lotów został przy tym ustawiony w taki sposób, że przylatujący z Domodiedowa mogą polecieć do któregoś z miast europejskich znajdujących się w siatce LOTu i wrócić do Moskwy tego samego dnia wieczorem.

LOT poleci na Domodiedowo Embraerami. Zależnie od popytu i dostępności maszyn na pokładach będzie — od 70 (EMB 175) do 112 (EMB 195) miejsc. Domodiedowo (kod IATA: DME) znajduje się ok. 40 km na południowy wschód od centrum Moskwy. Jednocześnie jest to jeden z trzech portów lotniczych w Moskwie — obok Szeremietiewa i Wnukowa. — Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rejsy na Szeremietiewo i Domodiedowo, w ofercie LOT-u będzie w sumie 21 połączeń do Moskwy tygodniowo. Moskwa to popularny kierunek w siatce LOT-u, jeden z kluczowych w Europie Wschodniej – mówi Adrian Kubicki.

 Między Warszawą i Moskwą w ubiegłym roku podróżowało w sumie w ubiegłym roku ponad 105 tys. pasażerów. Na rynku rosyjskim LOT wykonuje regularne połączenia do Moskwy, Sankt-Petersburga i Kaliningradu.

Loty na Demodiedowo, to kolejny nowy kierunek, jaki w tym roku obsłuży linia. Wcześniej przewoźnik informował o inauguracyjnych rejsach z Rzeszowa: do Tel Awiwu (11 marca) i Newark (30 kwietnia), a z Warszawy: do Dubrownika (3 maja) i Singapuru (od połowy maja). W maju Dreamlinery polskiego przewoźnika polecą również z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.

Autopromocja
FIRMA.RP.PL

Sprawdzona, pogłębiona i kompleksowa wiedza dla MŚP

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak powiedział prezes linii, Rafał Milczarski w tym roku LOT uruchomi ok 20 nowych kierunków. W 2017 r. przewoźnik przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów. Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie.