Częstotliwość obu tych kierunków będzie taka sama: sześć razy w tygodniu. Rejsy do Skopje w Macedonii mają odbywać się codziennie oprócz niedziel. Do Podgoricy codziennie oprócz środy.

– O zaletach Podgoricy nasi pasażerowie przekonali się już latem ubiegłego roku. W naszej ocenie kierunek ma taki potencjał, że zdecydowaliśmy się na powtórkę, ale z dużym wzrostem częstotliwości – mówi Adrian Kubicki, dyr. komunikacji korporacyjnej w Locie.

W ofercie przewoźnika na lato 2018 (od końca marca do końca października) są też rejsy do: Dubrownika (nowe połączenie od maja — 6 rejsów tygodniowo), Zagrzebia (wzrost z 10 do 14), Splitu (2 rejsy), Puli (raz w tygodniu), Zadaru (2 rejsy), Belgradu (wzrost z 9 do 11), Ljubljany (wzrost z 6 do 7 połączeń tygodniowo), Sofii (19 rejsów), Bukaresztu (3 rejsy dziennie) i Kluż-Napoki (6 rejsów tygodniowo).

W 2017 r. LOT ogłosił uruchomienie 27 połączeń, w tym z Warszawy do: Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, o niemal 1,5 mln więcej, niż w 2016.

W tym czasie przewoźnik odebrał cztery nowe samoloty od Boeinga: dwa B787 Dreamliner i dwa B737 MAX. W 2018 r. do floty przewoźnika wejdzie 12 kolejnych maszyn: trzy B787-9 (większa wersja Dreamlinera), trzy B737 MAX 8 i sześć Embraerów 195.

Skopje i Podgorica są trzecim i czwartym nowym połączeniem ogłoszonym w tym roku. Wcześnie linia informowała o uruchomieniu rejsów na moskiewskie Domodiedowo i z Krakowa do Budapesztu. Łącznie w tym roku LOT będzie obsługiwał ponad 90 kierunków. A prezes linii, Rafał Milczarski zapewnia, że w tym roku LOT będzie się rozwijał w takim samym tempie, jak w 2017.