Cho jest kolejnym szefem dużego rodzinnego konglomeratu, czebola, który ma do czynienia z prawem od czasu dojścia do władzy w 2017 r. prezydenta Moon Jae-ina, który obiecał ograniczyć nadmierne wpływy tych konglomeratów i ulepszyć zarządzanie nimi.

Wcześniej sąd apelacyjny uznał, że szef czebola Lotte Group, Shin Dong-bin dawał łapówki i naruszył zaufanie w skandalu wykorzystywania wpływów u polityków, który doprowadził do usunięcia poprzedniej prezydent kraju, Park Geun-hye. Faktyczny lider Samsung Group, Jay Y. Lee został również oskarżony o korupcję w tym samym skandalu łapówkowym. Obaj Lee i Shin czekają teraz na werdykt Sądu Najwyższego po zawieszeniu ich wyroków przez sąd niższej instancji.

Prokuratura w Seulu podała teraz, że prezes Cho brał w latach 2003-18 prowizję za założenie firmy handlowej, która dostarczała wyposażenie samolotów i towary wolnocłowe sprzedawane na pokładach Korean Air, przyczyniając się do poniesienia przez te linię takich samych strat.

Tego samego dnia najmłodsza córka prezesa, Emily Cho została oczyszczona z zarzutów oblania drinkiem dwójki uczestników spotkania biznesowego w kwietniu, bo obie te osoby nie wniosły oskarżenia — podała prokuratura południowego rejonu Seulu. Tamten incydent wywołał niechęć społeczeństwa do członków rodzin kierujących czebolami, które nie potrafią się zachować.

Starsza córka prezesa Cho, Heather Cho została skazana na karę pozbawienia wolności w 2014 r. za zażądanie, by samolot Korean Air zawrócił do rękawa na lotnisku w Nowym Jorku, bo źle podano jej orzeszki w I klasie.