Aktualizacja: 12.11.2014 22:37 Publikacja: 12.11.2014 22:37
Korki, jakie tworzyły się przed bramkami na autostradach w czasie tegorocznych wakacji, mogą się jeszcze wydłużyć latem przyszłego roku.
Foto: Bloomberg
Korki, jakie tworzyły się przed bramkami na autostradach w czasie tegorocznych wakacji, mogą się jeszcze wydłużyć latem przyszłego roku. Wszyscy operatorzy płatnych odcinków notują bowiem wzrost liczby pojazdów. Na większe natężenie ruchu wpływa także coraz lepsza sieć połączeń pomiędzy szybkimi trasami.
W tym roku przybyło prawie 8 proc. samochodów na Autostradzie Małopolskiej. Jak podała spółka Stalexport Autostrady, średni dobowy ruch na koncesyjnych odcinku A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem zwiększył się w pierwszych trzech kwartałach do ponad 34,2 tys. pojazdów z 31,7 tys. w podobnym okresie rok wcześniej. W przypadku samochodów osobowych ruch dobowy wzrósł z 26,7 tys. do 28,8 tys., natomiast w przypadku ciężarówek podskoczył z niecałych 5 tys. w roku ubiegłym do przeszło 5,4 tys. obecnie. Rekordowy okazał się trzeci kwartał, gdy natężenie ruchu przekroczyło 54 tys. pojazdów. W tym czasie rok wcześniej autostradą przejeżdżało średnio 45,9 tys. aut. – Pozytywny trend wzrostu ruchu to efekt sytuacji makroekonomicznej – twierdzi spółka. Ale na wzrost tranzytu wpływa także wydłużanie całej A4, która w 2015 roku dojedzie do wschodniej granicy.
Wiadomo już, co było przyczyną pożaru samolotu British Airways, który zablokował londyńskie lotnisko Gatwick, pr...
Jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego z Waszyngtonem, Komisja Europejska gotowa jest do wprowadzenia ceł...
Uber zawiódł inwestorów niższymi od oczekiwań przychodami za pierwszy kwartał 2025 roku. Akcje firmy tąpnęły naw...
Rząd USA nie da pieniędzy na połączenie superszybkiej kolei z Los Angeles do San Francisco – powiedział dziennik...
Konflikt indyjsko-pakistański spowodował kolejne zakłócenia w podróżach lotniczych. Kilku przewoźników azjatycki...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas