Po śmierci królowej Elżbiety II pojawiły się wątpliwości czy pierwotnie wyznaczoną datę wejścia piątego sezonu poświęconego rodzinie królewskiej serialu uda się utrzymać. Ostatecznie zapadła decyzja pozytywna.

Procedury, jak postępować w wypadku śmierci królowej ustalono w 2016 roku, jeszcze przed rozpoczęciem produkcji serialu. Autor Peter Morgan i producent wykonawczy Stephen Daldry zgodzili się wówczas, że produkcja zostałaby w takiej sytuacji na jakiś czas wstrzymana. I rzeczywiście, w dniu śmierci Elżbiety II zdjęcia do szóstego sezonu serialu nie odbyły się, podobnie jak w dniu pogrzebu monarchini. Jednocześnie postanowiono, że sezon piąty wejdzie do rozpowszechniania zgodnie z planem.

W obu sezonach twórcy opowiadają o trudnych dla rodziny królewskiej doświadczeniach: rozwodach dzieci Elżbiety II – księżniczki Anny, księcia Andrzeja, a wreszcie księcia Karola i Diany. Ostatni, dziesiąty odcinek sezonu piątego kończy się wypadkiem samochodowym Diany Spencer w paryskim tunelu Alma. W serialu Imelda Staunton gra królową, Jonathan Pryce - księcia Filipa, Olivia Williams - Camillę Parker Bowles. W roli Diany występuje Elizabeth Debicki.

Zdjęcia do szóstego sezonu potrwają do roku 2023.

Na razie wiadomo już, że po śmierci królowej Elżbiety II w Netfliksie bardzo wzrosła oglądalność serialu, zwłaszcza jego pierwszego sezonu.