Będzie to historia trzech par, które marząc o wspaniałych wakacjach na eleganckim jachcie, pakują się w poważne tarapaty towarzyskie.

Bohaterowie wkraczają na pokład żaglówki pełni dobrych chęci i nadziei na świetną przygodę. Szybko okazuje się jednak, że beztroski wypoczynek zamienia się w wyprawę pełną intryg, niedopowiedzeń i nieporozumień.

Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne

Uczestnicy rejsu jachtem będą ulegać namiętnościom i przelotnym romansom, niewiele przejmując się zdaniem współmałżonków. Nad emocjami i uczuciami skumulowanymi na niewielkiej przestrzeni nie da się zapanować...

Światowa prapremiera „Sekstetu" odbyła się ponad 30 lat temu w londyńskim Criterion Theatre, a sztuka nie była dotąd grana w Polsce. Komedie obyczajowe zwykle nieźle znoszą upływ czasu, ale ciekawe, jak z tekstem poradzi sobie Jerzy Bończak.

Aktor, znany przede wszystkim z ról komediowych, od dłuższego czasu próbuje sił także jako reżyser. Ostatnio przygotował m.in. „Prezent urodzinowy" w warszawskim Teatrze Komedia. W Teatrze Dramatycznym w Płocku wystawił „Prywatną klinikę" Johna Chapmana i Dave'a Freemana. W Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie wyreżyserował „Miłość i politykę" Pierre'a Sauvila.

W Bajce udało mu się zgromadzić zespół popularnych aktorów. Obok Renaty Dancewicz, Piotra Polka, Magdaleny Wójcik zobaczymy Andrzeja Deskura, Wojciecha Wysockiego oraz Marcina Trońskiego.

„Sekstet", komedia Michaela Pertwee, reż. Jerzy Bończak, wyk. Renata Dancewicz, Magdalena Wójcik, Piotr Polk

, Teatr Bajka, ul. Marszałkowska 138, Warszawa, bilety: 86 i 76 zł, rezerwacje: tel. 22 826 69 66, premiera: piątek (18.03), godz. 20, kolejny spektakl: wtorek (22.03), godz. 20