Z sondażu przeprowadzonego między 11 a 12 maja wynika też, że 56 proc. respondentów jest niezadowolonych ze sposobu sprawowania urzędu przez prezydenta - to wzrost o pięć punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem.

46 proc. zarejestrowanych wyborców wyraża chęć zagłosowania w wyborach prezydenckich na Joe Bidena, podczas gdy na Trumpa chce głosować 38 proc. zarejestrowanych wyborców - wynika z sondażu. W sondażu sprzed tygodnia różnica między Bidenem a Trumpem była znacznie niższa i wynosiła 2 punkty procentowe na korzyść kandydata Partii Demokratycznej na prezydenta.

Jednocześnie - jak podaje Reuters - odsetek osób krytycznie oceniających to, w jaki sposób z kryzysem związanym z epidemią koronawirusa radzi sobie Trump przewyższa odsetek osób pozytywnie oceniających działania Trumpa w tym zakresie o 13 punktów procentowych. Tak źle polityka Trumpa związana z epidemią nie była oceniana odkąd zaczęto o nią pytać w cyklicznie realizowanym przez Reuters/Ipsos sondażu.

Liczba ofiar koronawirusa SARS-CoV-2 w USA przekroczyła 80 tysięcy. Model rozwoju epidemii, na który powołuje się Biały Dom, wskazuje, że do 4 sierpnia w USA z powodu COVID-19 umrze ok. 147 tysięcy osób.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1112 Amerykanów, z których 973 to zarejestrowani wyborcy. Margines błędu statystycznego wynosi 4 punkty procentowe.