Spośród nowo wykrytych zakażeń jedno dotyczyło osoby przybywającej spoza granic Chin, a cztery to zakażenia lokalne, do których doszło na terenie Państwa Środka - wszystkie te zakażenia wykryto w Jilin, prowincji położonej przy granicy Chin z Koreą Północną i Rosją.

W Chinach od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto 82965 objawowych zakażeń wirusem. 78244 spośród zakażonych wróciło już do zdrowia. Obecnie w całym kraju leczonych w związku z zakażeniem koronawirusem jest 87 osób.

Pod obserwacją medyczną znajduje się w Chinach 368 "pacjentów bezobjawowych" - osób, u których wykryto zakażenie, ale nie stwierdzono symptomów choroby. Osoby takie ujmowane są w osobnej statystyce.

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego od 36 dni nie informuje o nowych zgonach z powodu COVID-19 wykrytych w ciągu doby - w tym czasie jednak, zmieniono klasyfikację jednego ze zgonów w Jilin uznając go za spowodowany koronawirusem SARS-CoV-2, przeklasyfikowano również jeden ze zgonów w Pekinie jako spowodowany przez COVID-19.

Łączna liczba ofiar COVID-19 w Chinach wynosi 4634.