Reklama

Hiszpania: Drastyczny wzrost liczby zgonów emerytów w 2020 r.

Przez pierwsze cztery miesiące 2020 roku liczba emerytów, którym hiszpański odpowiednik ZUS przestał wypłacać emerytury była o ok. 30 tys. wyższa niż w analogicznym okresie 2019 roku - podało hiszpańskie Ministerstwo Pracy.

Aktualizacja: 26.05.2020 14:17 Publikacja: 26.05.2020 13:59

Hiszpania: Drastyczny wzrost liczby zgonów emerytów w 2020 r.

Foto: AFP

arb

Od stycznia do kwietnia 2020 roku Hiszpania przestała wypłacać emeryturę 205638 uprawnionym - w większości (ok. 90 proc.) są to osoby, które zmarły w tym okresie (statystyki obejmują też wdowy i sieroty). To o 30 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku i o 25 tys. więcej niż wynosi średnia dla tego okresu w latach 2015-2019 - wynika z danych hiszpańskiego resortu pracy.

Resort pracy uważa, że wyższa liczba zgonów emerytów jest efektem pandemii koronawirusa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama