44 proc. z zaszczepionych na COVID na Seszelach otrzymało już dwie dawki szczepionki - podaje AP.

- Mamy nadzieję osiągnąć odporność stadną do połowy marca, kiedy mamy zamiar mieć wyszczepionych 70 tys. naszych mieszkańców - powiedział Ramkalawan.

- To 70 proc. mieszkańców, ponieważ populacja (Seszeli) wynosi 100 tysięcy - dodał.

Na Seszelach od początku epidemii wykryto 2 592 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, zmarło 11 zakażonych - wynika z danych Afrykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób.

Pierwsze zakażenia na Seszelach wykryto 14 marca 2020 roku u mieszkańców kraju, którzy wrócili z wyjazdu do Włoch.

Przez 21 dni kwietnia na Seszelach obowiązywał ścisły lockdown.

Szczepienia na Seszelach rozpoczęły się w styczniu po dotarciu do kraju 50 tysięcy dawek chińskiej  szczepionki Sinopharm, podarowanej Seszelom przez ZEA.

Indie podarowały Seszelom 50 tysięcy dawek szczepionki AstraZeneca. Rząd Seszeli zakupił też dodatkowo 40 tysięcy dawek brytyjskiej szczepionki.

Przeciwko COVID-19 zaszczepił się już m.in. prezydent Seszeli oraz pracownicy systemu ochrony zdrowia i branży turystycznej odpowiedzialnej za ok. 30 proc. PKB kraju.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Obecnie na Seszelach zarejestrować na szczepienie może się każdy, pełnoletni mieszkaniec.

Z danych CNN wynika, że Seszele - obok Izraela - są krajem, w którym tempo szczepień jest najszybsze. Jak dotąd wykonano tam 79 438 szczepień co oznacza, że na każdych 100 mieszkańców przypada 81 wykonanych szczepień.