Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że nowe odstępy między dawkami szczepionki będą dotyczyły osób, które nie miały jeszcze iniekcji.

W przypadku szczepionki opracowanej przez AstraZeneca przerwa wyniesie w granicach 12 tygodni. Szczepionki Pfizera i Moderny - do 6 tygodni.

Zalecenia w tej sprawie Ministerstwo Zdrowia wydało po zapoznaniu się z opinią Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Rady Medycznej działającej przy Prezesie Rady Ministrów.

Czytaj także:

Sondaż: Czy Polacy zaszczepiliby się szczepionkami z Chin i Rosji?

Nowe rozporządzenie covidowe. Co się zmienia od 6 marca?

"Zaleca się, aby szczepienia przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień były wykonywane: szczepionką Vaccine AstraZeneca w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu w granicach 12 tygodni (nie dłużej niż 84 dni) między dawkami, zaś szczepionkami mRNA Comirnaty i COVID-19 Vaccine Moderna w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu w granicach 6 tygodni (nie dłużej niż 42 dni) między dawkami" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Osoby, u których potwierdzono wcześniej zakażenie, będą zaszczepione w ciągu  sześciu miesięcy od zachorowania. Ministerstwo Zdrowia nie informuje, ile dawek szczepionki będzie podawanych.