Minister z Indonezji: Naszyjnik chroni przed koronawirusem

Minister rolnictwa Indonezji został skrytykowany przez specjalistów ds. ochrony zdrowia za stwierdzenie, że naszyjnik, wykonany z eukaliptusa, może chronić przed zakażeniem koronawirusem.

Publikacja: 07.07.2020 12:23

Minister z Indonezji: Naszyjnik chroni przed koronawirusem

Foto: AFP

Syahrul Yasin Limpo twierdzi, że naszyjnik, jeśli nosi się go 30 minut, niszczy cząstki koronawirusa. Naszyjnik powstał w resorcie rolnictwa i ma trafić do masowej produkcji w sierpniu.

Odpowiadając na krytykę ze strony specjalistów ds. chorób zakaźnych, Ministerstwo zapowiedziało, że nie będzie reklamowało swoich produktów jako zdolnych do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa lub leczenia COVID-19.

Ministra rolnictwa skrytykował m.in. Herawati Sudoyo, specjalista ds. biologii molekularnej. - Wiemy, że świat nie znalazł leku na chorobę. Sądzę, że byłoby mądre byśmy nie rozpowszechniali pogłosek wśród spanikowanego społeczeństwa - powiedział w rozmowie z "Jakarta Post".

Naszyjnika, który ma chronić przed COVID-19 bronił jednak minister zdrowia Terawan Agus Putranto.

W rozmowie z Kompas TV stwierdził on, że noszący naszyjnik ludzie mogą czuć się "bardziej pewnie" co może "wzmocnić ich układ odpornościowy".

Wcześniej minister zdrowia mówił, że modły sprawiły, iż koronawirus nie rozprzestrzeniał się w Indonezji.

W Indonezji wykryto jak dotąd 64958 zakażeń koronawirusem i 3241 zgonów z powodu COVID-19, choć liczby te są prawdopodobnie mocno niedoszacowane.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 784
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 783
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 782
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 779
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 778