- Osoby zakażone pracują w wydziale podatków, budżetowym oraz gospodarki komunalnej. Pracownicy wydziału podatkowego są poddani kwarantannie, nie będzie on czynny przynajmniej do czwartku - powiedział Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, w rozmowie z Radiem Łódź.

- Z wydziału budżetowego te osoby nie mają kontaktu z klientem. Generalnie wydział ten pracuje na potrzeby urzędu. Natomiast w wydziale podatków pani ma kontakt z klientami, którzy przychodzą. W tej chwili trudno jest taką siatkę ludzi w precyzyjny sposób określić - dodał Okrasa.

Urząd poinformował na swojej stronie, że „nastąpi czasowe ograniczenie funkcjonowania poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego w Wieluniu”. „Decyzje co do ewentualnego dalszego ograniczenia pracy Urzędu będą podejmowane na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji i wyników pobranych od pracowników wymazów” - czytamy w komunikacie.

W piątek miała być też przeprowadzona dezynfekcja wszystkich pomieszczeń magistratu.

Jak twierdzi Radio Łódź, wstępne ustalenia mówią o tym, że jedna z osób pracująca w wydziale gospodarki komunalnej zaraziła się koronawirusem od swojego męża.