Saudyjki, które walczą o prawo do posiadania prawa jazdy powinny wiedzieć, że prowadzenie samochodu ma negatywny wpływ na pracę jajników i układ kości miednicy - ostrzegł szejk na stronie sabq.org.
Szejk oświadczył, że przeprowadził studia medyczne w tym kierunku i może odpowiedzialnie stwierdzić, że kierowanie samochodem niekorzystnie wpływa na wiele narządów wewnętrznych kobiet, szczególnie dotyczy to pracy jajników i układu kości miednicy.
- To dlatego dzieci kobiet, które prowadzą samochody, tak często rodzą się z rozmaitymi zaburzeniami klinicznymi o różnym stopniu nasilenia - stwierdził szejk.
Saudyjskie aktywistki uruchomiły internetową kampanię zachęcającą kobiety domagania się możliwości posiadania prawa jazdy.
Na stronie oct26driving.com czytamy: "Ruch 26. października nie ma charakteru antyislamskiego. Zarówno islam, jak i konstytucja Arabii Saudyjskiej zapewnia wszystkim, bez względu na płeć, prawo do swobodnego przemieszczania się. W związku z tym kampania ma na celu nakłonienie rządu, aby wydał oficjalny dekret znoszący zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety."