Reklama

Interpol ściga Janukowycza

Na międzynarodową listę przestępców trafił były ukraiński prezydent i jedenastu jego współpracowników. Większość z nich ukrywa się w Rosji.

Publikacja: 12.01.2015 15:21

Interpol ściga Janukowycza

Foto: Flickr

Wiktor Janukowycz oskarżony jest o korupcję, wielomilionowe malwersacje i nadużycie władzy. Profil byłego prezydenta Ukrainy zamieszczono na stronie międzynarodowej policji. Wszystko wskazuje na to, że ukraiński prezydent będzie pierwszym w najnowszej historii Europy przywódcą, poszukiwanym przez Interpol za kradzież mienia państwowego. Po za ukrywającym się w Rosji Janukowyczem, na listę poszukiwanych przez międzynarodową policję trafiło jedenaście osób. Wśród nich jego starszy syn Aleksandr, były szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow, była szefowa resortu zdrowia Raisa Bohatyriowa i były minister finansów Jurij Kołobow.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1263
Świat
Siarhiej Cichanouski: Nie złamali mnie w więzieniu, będę walczył do końca
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1262
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1261
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1260
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama