Singapur był jednym z pierwszych państw, w których wykryto przypadki COVID-19 po tym, jak ognisko epidemii pojawiło się w chińskim Wuhan.

W kraju wykryto ponad 58 tysięcy zakażeń - w większości u cudzoziemców, którzy pracują w Singapurze - ale zmarło jedynie 28 chorych na COVID-19 - śmiertelność koronawirusa w Singapurze jest najniższa na świecie.

Ogniska epidemii pojawiały się w Singapurze głównie w kwaterach cudzoziemskich pracowników, które były obejmowane reżimem ścisłej kwarantanny, co było przedmiotem krytyki organizacji broniących praw człowieka. Mimo tego reżimu wygaszenie ognisk epidemii zajęło kilka miesięcy.

W kwietniu Singapur był państwem Azji południowo-wschodniej z największą liczbą zakażeń wykrywanych w regionie w ciągu doby.

Aby uporać się z epidemią Singapur wprowadził dwumiesięczny lockdown w kwietniu. Obecnie w państwie obowiązkowe jest noszenie masek w miejscach publicznych i zachowywanie dystansu społecznego. Granice kraju pozostają w dużej mierze zamknięte dla cudzoziemców.