Fauci wyjaśnił, że przy obecnej skali epidemii w USA (od 27 dni w Stanach Zjednoczonych wykrywanych jest ponad 100 tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby) sytuacja nie zmieni się z dnia na dzień.

- Jest jasne, że w najbliższych kilku tygodniach będziemy mieć podobną sytuację - stwierdził dr Fauci.

Zdaniem amerykańskiego epidemiologa w najbliższym czasie USA czeka prawdopodobnie - jeśli chodzi o sytuację epidemiczną - "fala za falą" zakażeń. 

- Nie chcemy straszyć ludzi, ale taka jest rzeczywistość - dodał dr Fauci.

Epidemiolog podkreślił, że specjaliści ds. ochrony zdrowia ostrzegali, że gdy temperatura się obniży, a ludzie zaczną podróżować, dojdzie do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w USA.

- I to zdarzy się znów - dodał, zapowiadając kolejne wzrosty liczby zakażeń w Stanach Zjednoczonych.

- Nie widzę więc możliwości, żeby nagle, złagodzić rekomendacje lub obostrzenia, ponieważ temperatura będzie wkrótce jeszcze niższa, a przed nami są jeszcze większe święta (niż Święto Dziękczynienia - red.), w czasie których ludzie podróżują w tę i z powrotem - stwierdził dr Fauci.

Pytany o to, kiedy pandemia się skończy, Fauci zalecał optymizm. - Szczepionka jest naprawdę na horyzoncie - stwierdził dodając, że szczepienia przedstawicieli wybranych grup w USA rozpoczną się zapewne w połowie grudnia.