Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 274

Podczas odprawy o szkoleniu ukraińskich żołnierzy za granicą powiedział zastępca szefa Głównego Oddziału Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ołeksij Gromow - podał Ukrinform.

- Obecnie 6800 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy zostało już przeszkolonych za granicą w zakresie użycia broni i sprzętu wojskowego - poinformował. Gromow dodał, że szkolenie przechodzi kolejnych 300 żołnierzy.

Czytaj więcej

Niemieckie wyrzutnie Patriot na Ukrainie? Berlin odpowiada na słowa Błaszczaka

- Jeśli chodzi o podstawowe szkolenie personelu wojskowego, przeszkolono już 7600 żołnierzy, a szkoli się kolejnych 2900 żołnierzy - dodał.

Przedstawiciel ukraińskiego Sztabu Generalnego mówił, że zbiorowe szkolenia odbywają się także na poligonach krajów partnerskich. - Przygotowania prowadzone są również w sposób zaplanowany, zgodnie z możliwościami, jakie mogą nam zapewnić nasi partnerzy, oraz z naszymi obliczeniami, które przeprowadziliśmy - poinformował Gromow.

Wcześniej ukraińskie media podawały, że na terenie 14 państw przeszkolono ponad 2 tys. ukraińskich żołnierzy z obsługi artylerii, tysiąc - z obsługi sprzętu do obrony przeciwlotniczej i 100 specjalistów z obsługi systemów radiolokacyjnych.