Abbott, który zaszczepił się na COVID-19 w grudniu, poddał się izolacji w rezydencji gubernatora w Austin. Gubernator poddany jest terapii przeciwciałami monoklonalnymi - poinformował rzecznik gubernatora, Mark Miner.

Abbott to jedenasty gubernator, u którego wykryto zakażenie koronawirusem od początku epidemii w USA - podaje AP.

Miner podkreślił, że gubernator Teksasu jest w pełni zaszczepiony przeciw COVID-19. Jego stan zdrowia ma być dobry, nie zaobserwowano też u niego symptomów COVID-19. - Wszyscy, z którymi gubernator utrzymywał bliski kontakt, zostali poinformowani (o zakażeniu) - dodał rzecznik Abbotta.

W nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych Abbott podkreślił, że fakt, iż był w pełni zaszczepiony "może być jednym z powodów tego, że nie odczuwa obecnie żadnych symptomów".

- Nie mam gorączki, nie odczuwam bóli, ani żadnych innych symptomów - podkreślił.

AP zwraca uwagę, że Abbott uzyskał pozytywny test na COVID-19 po tym, gdy - bez maseczki - przemawiał w czasie spotkania ze zwolennikami Partii Republikańskiej w Dallas zorganizowanego pod dachem. Większość uczestników spotkania stanowiły osoby starsze, które również nie nosiły masek - czytamy w depeszy. W czasie spotkania Abbott ściskał się z jego uczestnikami i robił sobie z nimi zdjęcia.

Teksas mierzy się obecnie z falą zakażeń koronawirusem napędzaną przez transmisję wariantu Delta. We wtorek w szpitalach w stanie przebywało ponad 12,2 tys. zakażonych, najwięcej od stycznia.

Co najmniej cztery dystrykty szkolne w stanie zamknęły podlegające im szkoły w związku z ogniskami koronawirusa, zaledwie kilka dni po tym, jak uczniowie wrócili do szkół.