Z danych Departamentu Obrony wynika, że ponad milion członków amerykańskiej armii jest w pełni zaszczepionych, a kolejnych 237 tys. otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Do połowy września szczepionkę przeciw COVID-19 mają przyjąć wszyscy członkowie armii. Zastrzeżono jednocześnie, że termin ten może zostać przesunięty, jeśli szczepionka Pfizer-BioNTech otrzyma pełne zatwierdzenie amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Może do tego dojść w najbliższych tygodniach.

W zeszłym miesiącu, w związku ze wzrostem liczby zakażeń, prezydent Biden zapowiedział, że pracownicy federalni zostaną poproszeni o poświadczenie swojego statusu szczepień, a ci, którzy nie poświadczą, że są w pełni zaszczepieni, będą musieli nosić maski i zachować odpowiedni dystans.

W poniedziałek amerykański prezydent pochwalił swojego sekretarza obrony. - Jestem dumny, że kobiety i mężczyźni w naszej armii będą nadal pomagać w prowadzeniu działań w walce z pandemią, tak jak często to robią, dając przykład utrzymywania bezpieczeństwa Amerykanów - powiedział.

Sekretarz Austin zadeklarował , że będzie uważnie monitorował wskaźniki zakażeń i nie zawaha się działać wcześniej lub zalecić prezydentowi inny działanie, jeśli uzna, że jest taka potrzeba.