Waszczykowski: Nie ma żadnego układu z Londynem

To, co wydrukowała agencja Reutersa, to manipulacja i nadużycie – mówi Witold Waszczykowski, szef polskiej dyplomacji.

Aktualizacja: 05.01.2016 06:03 Publikacja: 04.01.2016 19:00

Witold Waszczykowski

Witold Waszczykowski

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Rzeczpospolita: Pana wywiad dla agencji Reutersa wywołał falę krytyki, gdyż w publikacji przeczytać można, że Polska jest otwarta na rozmowy z Wielką Brytanią ws. ograniczenia praw migrantów z UE na Wyspach, w zamian za pomoc Londynu w sprawie baz NATO w Europie Środkowej. MSZ od niedzieli dementuje te słowa. Co pan naprawdę powiedział?

Witold Waszczykowski: Takiej mojej wypowiedzi właśnie nie ma. To, co się ukazało, daleko odbiega od autoryzowanego wywiadu. To jest manipulacja i nadużycie. Być może bierze się ono stąd, że mówiłem, iż agenda w rozmowach z Wielką Brytanią jest bardzo szeroka, od benefitów socjalnych po bazy NATO. W związku z tym dziennikarze skrócili cały ten środek i wspomnieli, że są stałe bazy i benefity socjalne. One są, ale nie łączone.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1181
Świat
Meksykański żaglowiec uderzył w Most Brookliński
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176